Szybki kontakt: sklep@tulua.pl, tel. 602 864 570
Darmowa dostawa od 250 PLN

Poznaj Tulua

Tulua to świeże kosmetyki pielęgnacyjne bez kompromisów.

Tworzymy kosmetyki pielęgnacyjne z najlepszych składników dostępnych na rynku. Dbamy o ich czystość, jakość, naturalność. Zwracamy uwagę na odpowiednie certyfikaty i dokumentację. Część z tych składników np. większość hydrolatów, zlecamy do produkcji w ekologicznej destylarnii z surowców, które uprawiamy i zbieramy. Dzięki temu mamy pełną bezpośrednią kontrolę nad jakością tych produktów. 

Nie dodajemy sztucznej chemii, wypełniaczy, barwników. Zamiast tradycyjnych konserwantów używamy wyciągów z rzodkwi i kokosa, które mają wlaściwości konserwujące, ale są w 100% naturalne. 

Bazą kremów, płynów micelarnych oraz innych kosmetyków dwufazowych, zamiast wody, są hydrolaty wykonywane przez nas na zamówienie. Ich jakość, moc oraz szeroki wachlarz zastosowań sprawił, że udostępniliśmy je również jako kosmetyki jednoskładnikowe – mgiełki Tulua Mist. Mgiełki Tulua Mist nie zawierają żadnych konserwantów, buteleczki sterylizowane są gorącą parą pod ciśnieniem 130C, a następnie przechowywane w odpowiedniej temperaturze oraz warunkach świetlnych. 

Każdy kosmetyk tworzymy zgodnie z zasadami sztuki – w oparciu o badania, właściwości składników aktywnych, łączone w odpowiednich proporcjach i warunkach termicznych. Każdy kosmetyk niesie ze sobą odpowiednie moce, zastosowanie, rozwiązuje problemy, spełnia funkcje, zaspokaja potrzeby organizmu.

Kosmetyki świeże – tworzone z wykorzystaniem minimalnych ilości konserwantów dozwolonych przez ECO CERT dla kosmetyków naturalnych oraz organicznych, dlatego mają krótkie terminy ważności i powinny być przechowywane w lodówce, innym chłodnym miejscu lub zużyte w ciągu trzech miesięcy. Świeże kosmetyki w niczym nie przypominają tych ze sklepowych półek. Są aktywne, pobudzone do działania i przetworzone w minimalnym stopniu. Dowiedz się dlaczego świeże kosmetyki są lepsze?

Czym są świeże kosmetyki?

Na rynku żywności widzimy wyraźny trend poszukiwania produktów świeżych, nieprzetworzonych, naturalnych, bez sztucznych konserwantów i genetycznych modyfikacji. Coraz częściej szukamy produktów bezpośrednio “od rolnika” lub reagujemy na zapewnienia dużych sieci sklepów, że ich produkty takie właśnie są – świeżo zbierane, codziennie dostarczane etc. Jednak, aby sprzedawać olbrzymie ilości produktów przez cały rok w wielu lokalizacjach, przewożąc je setki i tysiące kilometrów wykorzystuje się silne konserwanty, ulepszacze smaku, przetwarza się żywność w tak dużym stopniu, aby mogła leżeć na sklepowej półce i w magazynach przez wiele miesięcy, a nawet lat.

Podobnie jest z kosmetykami. Mimo, że do ich tworzenia wykorzystuje się naturalne składniki to sposób ich przetwarzania, a następnie chemicznego konserwowania pozbawia ich naturalnej mocy, a naszą skórę naraża na działania sztucznej chemii. Zwłaszcza kremy do twarzy, sera pod oczy, ale także większość innych kosmetyków pielęgnacyjnych pochodząca z naturalnych składników powinna mieć bardzo krótkie daty ważności. Producenci kosmetyków wiedzą, że jest to niepraktyczne więc używają chemii jako rozwiązania problemu cyklu produkcyjnego, łańcucha dostaw, logistyki, a także przechowywania już po sprzedaży klientom indywidualnym.

Świeże kosmetyki w niczym nie przypominają tych ze sklepowych półek oraz większości sprzedawanych przez duże firmy kosmetyczne. Konsekwencją nieużywania sztucznych konserwantów, alkoholu etylowego, czy silikonów jest to, że kosmetyk, podobnie jak świeży owoc, a może raczej koktajl z owoców, zachowuje swoją moc, aktywność i przydatność bardzo krótko. Dlatego cykl produkcyjny oraz logistyka muszą być tak zaplanowane, aby od wytworzenia do otwarcia kremu upłynęły dni, nie miesiące. Tak powstają kosmetyki Tulua. Składniki naszych kosmetyków aktywowane są w ostatniej chwili oraz zachowane do momentu sprzedaży w warunkach hibernacji, aby ten czas oczekiwania nie miał żadnego wpływu na ich jakość i moc.

Wyobraźmy sobie koktajl ze świeżych owoców, nawet mrożonych lub naturalnie suszonych – wypijemy go chętnie tuż po przygotowaniu, może również po godzinie lub nawet następnego dnia. Wyobraźmy sobie jednak, że ktoś dodaje do niego konserwantu i ten sam koktajl proponuje nam za miesiąc lub za rok. Szokujące? Tak. Dlatego Tulua to świeże kosmetyki z cyklem produkcji, logistyki i sprzedaży dostosowanym do wymogów świeżości.

Tulua Fresh – świeże kosmetyki zobowiązują

Świeże kosmetyki nie lubią kompromisów. Tulua robi wszystko, aby kosmetyk był świeżo wytworzony tuż przed dostarczeniem do Klienta. Od tego momentu jednak życie kosmetyku jest w Waszych rękach. Jeżeli chcecie korzystać z niego dłużej niż data minimalnej ważności lub chcecie, aby oferował Wam swoją pełną moc codziennie – trzymajcie go w lodówce lub innym chłodnym miejscu. Jeżeli jednak zużyjecie go stosunkowo szybko lub nie macie ochoty na chowanie go do lodówki, każdorazowo podajemy minimalny okres trwałości i maksymalną temperaturę przechowywania w tym czasie. Trwałość 2 lub 3 miesiące od daty zakupu nie należą do rzadkości.

Aby maksymalnie skrócić czas dostarczenia produktu do Klienta nasze przesyłki trafią do Was wyłącznie za pośrednictwem Fedexu lub InPostu. Nie korzystamy z wolniejszych kurierów. W niektórych przypadkach odmawiamy również wysyłki niektórych kosmetyków w piątek, aby przez weekend nie znalazły się w środowisku niekontrolowanym przez nas.

 

Tulua Custom – kosmetyki dopasowene do indywidualnych potrzeb

Dzięki dużemu doświadczeniu w tworzeniu kosmetyków na trudne problemy, indywidualne cechy skóry, możemy wybrać spośród bogatej gamy kosmetyków przetestowanych i certyfikowanych te, które najlepiej dopasowane są do potrzeb naszych klientek, nawet jeśli dany kosmetyk nie jest obecnie w sprzedaży.

Współpracujemy z gabinetami kosmetycznymi, dermatologami, spa. Specjaliści mają istotny wpływ na skład i sposób wykonania kosmetyków które oferujemy. Słuchamy bardzo uważnie specjalistów, którzy na co dzień mają do czynienia z wieloma problemami stanu zdrowia ich pacjentów i klientów. Ich doświadczenia są dla nas bezcenne, a sugestie analizowane i wprowadzane w życie.

Tulua uwzględnia sezonowość. Myślimy o niedoborze słońca jak i o upałach oraz klimatyzacji. Sezonowość w naturze jest rzeczą naturalną, wykorzystujemy również ten mechanizm w kosmetykach.

 

Gdzie znajdę kosmetyki Tulua?

Czy można je kupić w sklepach stacjonarnych? Ze względu na gwarancję świeżości kosmetyki Tulua dostępne są wyłącznie w sklepie internetowym Tulua.pl oraz w wybranych gabinetach kosmetycznych z którymi mamy stały kontakt i dostarczamy produkty na bieżąco. Dbamy o to, aby nasze kosmetyki serii Tulua Fresh w gabinetach kosmetycznych przechowywane były w odpowiedniej temperaturze oraz bez dostępu światła.

Nie wszystkie kosmetyki Tulua mają tak wymagający reżim przechowywania. Olejki do ciała, olejki do kąpieli, peelingi, mydła etc. mają znacznie dłuższe okresy trwałości ponieważ działają w oparciu o inne mechanizmy – faza olejowa, a nie wodna – a w niektórych produktach możemy wykorzystać naturalny składnik, który przedłuża trwałość bez wpływu na składniki aktywne.

 

Twoje doświadczenie Tulua – doświadczenie świeżych kosmetyków

Dokładamy wszelkich starań, aby Wasze doświadczenie kosmetyków Tulua stanowiło prawdziwe przeżycie fizyczne i mentalne. Dla wielu naszych Klientek i Klientów to Ich “pierwszy raz” z kosmetykami świeżymi. Chcemy, aby to doświadczenie dostarczyło niezapomnianych wrażeń i trwało całe lata.

Tulua to sposób myślenia o odnawianiu swojego zdrowia, piękna i siły jaka we wszystkich nas jest. Tulua to doświadczenie silnej natury, bez kompromisów, świeżej i aktywnej. Prosimy o dzielenie się z nami swoimi wrażeniami kosmetyków Tulua, abyśmy mogli szukać nowych produktów, odpowiadających Waszym indywidualnym potrzebom i czerpać garściami z tego co naturalne.

Swoje uwagi i doświadczenia na temat produktów prosimy kierować pod adres: wrazenia@tulua.pl

Każdego maila uważnie przeczytamy i na każdy odpowiemy.

Zespół Tulua

 

Świeże kosmetyki