Szybki kontakt: sklep@tulua.pl, tel. 880 363 793
Darmowa dostawa od 250 PLN

Poznaj Tulua

Tulua. Świeże kosmetyki, które działają.

Marzysz o kosmetyku, który będzie nie tylko naturalny, ale też świeżo wyprodukowany, a Twoja skóra będzie go piła niczym pokarm? Jako Tulua wpisujemy się w tę filozofię i chcemy oferować moc zamkniętą w opakowaniach, która uśpiona chłodem wyzwala się dopiero na skórze.

Tworzymy świeże kosmetyki pielęgnacyjne, których głównym zadaniem jest działanie i długofalowy, zdrowy efekt. Są naturalne i przeznaczone do przechowywania w lodówce (poza paroma wyjątkami), produkowane z najlepszych składników dostępnych na rynku. Część z nich, np. większość hydrolatów, produkujemy samodzielnie, co samo w sobie stanowi wartość dodaną. Dzięki temu mamy pełną bezpośrednią kontrolę nad jakością tych produktów.

Nie dodajemy sztucznej chemii, wypełniaczy, barwników.

Bazą kremów, płynów micelarnych oraz innych kosmetyków dwufazowych, zamiast wody, są hydrolaty. Woda nigdy nie jest pierwszym elementem składu. Jakość, moc oraz szeroki wachlarz zastosowań hydrolatów sprawił, że udostępniliśmy je również jako kosmetyki jednoskładnikowe – mgiełki Tulua Mist. Mgiełki, hydrolaty nie zawierają żadnych konserwantów, buteleczki sterylizowane są gorącą parą pod ciśnieniem 130C, a następnie przechowywane w odpowiedniej temperaturze oraz warunkach świetlnych.

Każdy kosmetyk tworzymy zgodnie z zasadami sztuki – w oparciu o badania, właściwości składników aktywnych, łączone w odpowiednich proporcjach i warunkach termicznych, odpowiednich fazach produkcji. Każdy kosmetyk niesie ze sobą odpowiednie moce, zastosowanie, rozwiązuje problemy, spełnia funkcje, zaspokaja potrzeby organizmu.

Konserwanty? W części kosmetyków wykorzystujemy ich śladowe ilości i tylko te, które są dozwolone przez ECO CERT dla kosmetyków naturalnych oraz organicznych. Część z produktów nie ma konserwantu w ogóle. Kosmetyki mają krótkie terminy ważności i powinny być przechowywane w lodówce, innym chłodnym miejscu lub zużyte w ciągu kilku miesięcy. Świeże kosmetyki w niczym nie przypominają tych ze sklepowych półek. Są aktywne, pobudzone do działania i przetworzone w minimalnym stopniu. Dowiedz się dlaczego świeże kosmetyki są lepsze?

Czym są świeże kosmetyki?

Na rynku żywności widzimy wyraźny trend poszukiwania produktów świeżych, nieprzetworzonych, naturalnych, bez sztucznych konserwantów i genetycznych modyfikacji. Coraz częściej szukamy produktów bezpośrednio “od rolnika” lub reagujemy na zapewnienia dużych sieci sklepów, że ich produkty takie właśnie są – świeżo zbierane, codziennie dostarczane etc. Jednak, aby sprzedawać olbrzymie ilości produktów przez cały rok w wielu lokalizacjach, przewożąc je setki i tysiące kilometrów wykorzystuje się silne konserwanty, ulepszacze smaku, przetwarza się żywność w tak dużym stopniu, aby mogła leżeć na sklepowej półce i w magazynach przez wiele miesięcy, a nawet lat.

Podobnie jest z kosmetykami. Mimo, że do ich tworzenia wykorzystuje się naturalne składniki to sposób ich przetwarzania, a następnie chemicznego konserwowania pozbawia ich naturalnej mocy, a naszą skórę naraża na działania sztucznej chemii. Zwłaszcza kremy do twarzy, serum pod oczy, ale także większość innych kosmetyków pielęgnacyjnych pochodząca z naturalnych składników powinna mieć bardzo krótkie daty ważności. Producenci kosmetyków wiedzą, że jest to niepraktyczne więc używają chemii jako rozwiązania problemu cyklu produkcyjnego, łańcucha dostaw, logistyki, a także przechowywania już po sprzedaży klientom indywidualnym.

Świeże kosmetyki w niczym nie przypominają tych ze sklepowych półek oraz większości sprzedawanych przez duże firmy kosmetyczne. Konsekwencją nieużywania sztucznych konserwantów, alkoholu etylowego, czy silikonów jest to, że kosmetyk, podobnie jak świeży owoc, a może raczej koktajl z owoców, zachowuje swoją moc, aktywność i przydatność bardzo krótko. Dlatego cykl produkcyjny oraz logistyka muszą być tak zaplanowane, aby od wytworzenia do otwarcia kremu upłynęły dni, nie miesiące. Tak powstają kosmetyki Tulua. Składniki naszych kosmetyków aktywowane są w ostatniej chwili oraz zachowane do momentu sprzedaży w warunkach hibernacji, aby ten czas oczekiwania nie miał żadnego wpływu na ich jakość i moc.

Wyobraźmy sobie koktajl ze świeżych owoców, nawet mrożonych lub naturalnie suszonych – wypijemy go chętnie tuż po przygotowaniu, może również po godzinie lub nawet następnego dnia. Wyobraźmy sobie jednak, że ktoś dodaje do niego konserwantu i ten sam koktajl proponuje nam za miesiąc lub za rok. Szokujące? Tak. Dlatego Tulua to świeże kosmetyki z cyklem produkcji, logistyki i sprzedaży dostosowanym do wymogów świeżości. Zero kompromisów, maksimum konkretnego działania.