Szybki kontakt: sklep@tulua.pl, tel. 880 363 793
Darmowa dostawa od 250 PLN

Jedzenie dla skóry #skinfood

Jeśli możesz wybierać jedzenie, wybierasz świeże. Starasz się unikać potraw przetworzonych, ze szkodliwym konserwantami, z nadmiarem cukru czy soli. To podejscie w żywieniu jest coraz bardziej oczywiste, ale czy w kosmetykach również?

W DNA Tulua jest tworzenie kosmetyków, które stanowią pożywienie dla skóry. To kremy, serum, olejki, hydrolaty i inne kosmetyki pielęgnacyjne, które skóra pokocha i będzie je chłonąć. Skoro są świeże, czyli pozbawione sztucznej chemii, niezdrowych konserwantów, trzeba je przechowywać w chłodzie by zachowały swoje najlepsze właściwości przez okres przydatności. Uczucie chłodnego kremu na twarzy jest na początku przygody ze świeżymi kosmetykami dość osobliwe, ale szybko polubisz ten rytuał – daje niesamowite orzeźwienie.

Poznaj 5 najważniejszych założeń naszego tworzenia pożywienia dla Twojej skóry:

  1. ZERO szkodliwej chemii, silikonów, parabenów, substancji pochodzenia petrochemicznego.
  2. Konserwanty? W niektórych kosmetykach, wyłacznie w śladowych ilościach i tylko te, które są certyfikowane przez Eco-cert. Część z nich nie ma ich w ogóle.
  3. Składniki dobieramy tak, aby moc uzupełniała się z działaniem pielęgnacyjnym – przeciwzmarszczkowym czy odżywczym. Kosmetyki nie są przesadnie intensywne, ale ich bogaty i bardzo przemyślany skład, powoduje dogłębne działania i efekty w krótkim czasie. W żadnym z naszych kremów nie znajdziesz wody jako głownego składnika, bazy. W naszych recepturach już baza, najczęściej 100% naturalny hydrolat, działa aktywnie. Nie ma miejsca dla pustych składników.
  4. Kochamy chłód! Składniki przechowujemy dokładnie zgodnie z wymaganiami, tuż po produkcji produkty trafiają do lodówki, a wyjmujemy je tuż przed wysyłką. W lecie nie wysyłamy paczek w weekendy.
  5. Świeże kremy i inne kosmetyki pielęgnacyjne zaprojektowaliśmy tak, aby ich przechowywanie w odpowiednich warunkach dawało optymalne warunki dla uwalaniania mocy poszczególnych składników. Dzięki temu są żywe a ich moc utrzymuje się dłużej. Oczywiście, można przez pewną chwilę trzymać kosmetyki poza idealnymi warunkami, ale wówczas mogą one krócej utrzymywać swoje najlepsze właściwości.

Każdy świeży kosmetyk Tulua został zaprojektowany dla konkretnej cery i problemu, choć wiele z nich działa w sposób uniwersalny. Cera sucha, naczynkowa, odwodniona, przesuszona, atopowa, delikatna, wrażliwa, dojrzała – tak, lista jest długa, znamy Wasze problemy. Wciąż analizujemy głosy naszych klientek, które podsuwają nam nieustannie pomysły na kolejne nowości. Będziemy sukcesywnie odpowiadać na Wasze potrzeby, aby za pomocą filozofii świeżego jedzenia dla skóryy dawać Wam radość z codziennej pielęgnacji. Bo świeże znaczy zdrowe. Świeże znaczy piękne.